OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

SAMONOSNÁ BRÁNA

Systém samonosnej, posuvnej, automatickej brány, prináša mnohé výhody do Vašej domácnosti. V tomto článku predstavíme niekoľko základných vlastností, ktorými disponujú všetky naše samonosné brány. Okrem základných funkcii a základných prvkov všetkých našich samonosných brán, si v tomto článku môžte prezrieť aj niekoľko ďalších ponúkaných funkcii či mechanických prvkov posuvných brán spoločnosti Simzvar.

samonosná brána a pohon

                                                                                                           Naše posuvné brány vynikajú nadštandardne dlhou životnosťou a kvalitou pohonnej jednotky. Pre štandardné účely využívame pohony NICE so systémovými výkonmi v závislosti od konštrukčnej hmotnosti brány. Najnižší systémový výkon poskytuje pohon pre brány s hmotnosťou do 400 kg. Ďalej využívame pohony so systémovým výkonom pre brány do 600 kg, 800kg 1000 kg a 1200 kg.
motor samonosnej automatickej brány

systém ovládania 

                  Štandardne je ovládanie brány riešené pomocou dvoj kanálového diaľkového ovládača. Štandardne k našim posuvným samonosným bránam dodávame dva takéto ovládače. V prípade, ak zákazník vyžaduje vyšší počet ovládačov brány, je vhodné si takúto požiadavku zaradiť do objednávky samonosnej brány.

             Každý ovládač brány je spárovaný s riadiacou jednotkou pohonu Vašej samonosnej brány vďaka tomu, nie je možné ovládať „cudzím“ ovládačom Vašu bránu. V prípade ak sa rozhodnete zakúpiť si ďalšie ovládače samostatne, odporúčame aby ste si ovládače zakúpili od spoločnosti SIMZVAR, zároveň Vám nový ovládač spárujeme s Vašou riadiacou jednotkou.

                    Dvoj kanálovým ovládačom, je možné ovládať bránu v dvoch režimoch. Prvý režim je režim úplného otvorenia brány pre motorové vozidlo, a druhý režim zabezpečuje otvorenie brány pre chodcov. Otvorenie brány pre motorové vozidlo je ovládané zvyčajne horným tlačidlom č.1, a otvorenie brány pre chodcov spodným tlačidlom. Ak otvárate bránu pre chodcov (spodným tlačidlom 1 klik) vysunie sa brána tak, že medzera na prechod pre peších má jeden meter. Opätovným stlačením tlačidla bránu zatvoríte.

diaľkový ovládač samonosnej brány s pohonom

robustný systém uloženia

            Posuvný systém uloženia každej našej samonosnej brány, je vyniká spomedzi ostatných vysokou tuhosťou. V´daka vysokej tuhosti uloženia nedochádza ku kmitaniu brány počas pohybu. Jednotlivé prvky uloženia sú vždy navrhované vzhľadom k celkovému statickému a dynamickému zaťaženiu bránou. Uloženie valivých telies, je riešené výlučne za pomoci uzatvorených valivých ložisk vyššej akosti. Náš systém uloženia brány je bez údržbový. 

posuvná brána systém uloženia

samonosná brána výplň roletová

Dizanj 

        Posuvné samonosné brány Simzvar, vynikajú spomedzi ostatných aj po niekoľkých rokoch vďaka nadčasovému dizajnu.

Výkres autor Adzima J all rights reserved.jpg

Konštrukcia

             Samozrejmosťou našej spoločnosti na rozdiel od ostatných, je kvalitný inžiniering, vďaka ktorému môžeme našim zákazníkom navrhovať a vyrábať nie len štandardné typizované samonosné brány, ale aj atypické riešenia na miestach, kde nie je možné namontovať klasickú samonosnú bránu.

lacná posuvná brána samonosná

Ekonomika

           Každý zákazník si vie do významnej miery prispôsobiť samonosnú bránu k vlastnej spokojnosti vďaka množstvu voliteľných prvkov vybavenia. Vďaka tejto možnosti si náš zákazník môže ovplyvniť výslednú cenu výrobku. Od ekonomicky dostupnej brány sa tak dostávame až k luxusne vybaveným tichým samonosným bránam.

Štandardné prvky samonosnej brány:

 • Robustný samonosný systém uloženia brány štandard
 • Kvalitný taliansky pohon NICE
 • Prispôsobenie rozmerov brány podľa požiadavky zákazníka a vzhľadom k priestorovým možnostiam na mieste montáže samonosnej brány. 
 • Ovládanie brány pomocou diaľkového ovládania

Voliteľné prvky samonosnej brány:

 • Povrchová úprava žiarivým zinkovaním - zabezpečuje vysokú odolnosť materiálu voči korózii
 • Povrchová úprava zinkovým základom + práškovým vypaľovaným lakom – vysoká odolnosť povrchu proti poškriabaniu
 • Čiastočné odľahčenie brány – predlžuje životnosť pohonu a zároveň znižuje náklady na prevádzku brány
 • Pohon brány luxusnej triedy – výrazne znižuje hlučnosť počas chodu a pridáva ďalšie bezpečnostné funkcie vďaka tomu sa nemusíte báť o svoje deti, domácich miláčikov či vozidlo
 • Tichý a tlený posuv brány – zvyšuje životnosť systému posuvného uloženia brány a pridáva na luxuse.
 • Dizajnové kryty brány – vďaka týmto prvkom bude vaša samonosná brána luxusná a krajšia než ostatné.
 • AUTO diagnostika elektroniky – jeden z bezpečnostných prvkov našich posuvných brán vďaka ktorému pri výraznému znečistení snímačov ste informovaní.
 • Atypické riešenia na mieru – naša konštrukčná kancelária zabezpečí návrh konštrukcie brány pre rôzne atypické priestory kde si naši zákazníci chcú montovať posuvnú bránu.

Samonosná automatická brána model Inkognito: 

posuvná samonosná brána inkognito 4

samonosná brána automatická

plotová výplň model inkognito 1

oceľová plotová výplň inkognito

samonosná posuvná brána inkognito

kovová bránka pre peších inkognito

Samonosná automatická brána kovaný model:

samonosná posuvná brána s pohonom

samonosná posuvná brána kovaná

samonosná posuvná brána

SLUŽBY ZÁKAZNÍKOM

V prípade ak potrebujete vypracovať cenovú ponuku obráťte sa na nás.

Naša konštrukčná kancelária Vám zabezpečí potrebnú výkresovú dokumentáciu.

Pomocou profesionálnych nástrojov spoločnosti Autodesk™ ktorými disponujeme, Vám zabezpečíme 3D design. 

3D Design

Za pomoci vysoko sofistikovaný najmodernejších aplikácii ktoré sú obsahom balíka spoločnosti Autodesk™ pre Vás vyhotovujeme realistické vizualizácie. Samozrejmosťou je aj dodanie náhľadových vizualizácii zdrarma k cenovej ponuke. 

Viac

Cenová ponuka

V prípade potreby pre Vás vieme zostaviť cenovú ponuku šitú na mieru. Samozrejmosťou je pre nás aj spolupráca s bytovými družstvami. 

Viac

Výkresová dokumentácia

V prípade technicky náročných konštrukcii, konštrukcii s nutnosťou vykonania pevnostnej analýzy a podobne, je tu pre Vás k dispozícii náš konštruktér a sofvérové vybavenie. 

Viac